Trzyczęściowy garnitur , czyli garnitur z kamizelką

trzyczesciowy_garniturNie musisz być prawnikiem, żeby nosić trzyczęściowy garnitur. Zanim zrezygnujesz z zakupu takiego stroju, pomyśl jaką uwagę na sobie skupisz, kiedy go założysz. Wystarczy, że będziesz przestrzegać kilku prostych zasad.

Stonowane dodatki

Trzyczęściowy garnitur mówi dużo sam o sobie. Dlatego wszystkie dodatki, takie jak koszula i krawat muszą być stonowane. Jeśli chcesz się prezentować elegancko, załóż najlepiej białą koszulę i krawat w przygaszonym kolorze.

Idealnie dopasowanie

Garnitur złożony z 3 części musi być (zresztą tak, jak każdy inny) doskonale dopasowany do Twojej sylwetki. Kamizelka od garnituru trzyczęściowego powinna sięgać zapięcia od paska i leżeć na Tobie jak ulał. Marynarka powinna ciasno przylegać do ciała. A spodnie powinny być dopasowane tak, jak inne Twoje spodnie od garnituru. W tej kwestii najlepiej poradź się swojego krawca.

Osobne części garnituru

Trzyczęściowy garnitur jest jak klasyczny garnitur, z tą różnicą, że w zestawie masz jeszcze kamizelkę. Nie musisz jednak nosić wszystkich części garnituru na raz. Do pracy możesz założyć tylko spodnie i kamizelkę. Albo założyć wszystkie 3 części garnituru. Wszystko zależy od tego, jak lubisz chodzić ubrany.

Ostatni guzik kamizelki

Ostatni guzik w kamizelce powinien być zawsze odpięty. Nawet jeśli jesteś wyjątkowo dokładny i lubisz mieć wszystko zapięte na ostatni guzik, w tym przypadku zostaw dolny guzik od kamizelki odpięty.

Wyraziste kolory

Garnitury trzyczęściowe często wykonane są z wzorzystych i kolorowych materiałów. Im więcej wzoru na garniturze i bardziej odważny kolor stroju, tym delikatniejsze i bardziej stonowane dodatki. Pamiętaj o tej zasadzie, a trzyczęściowy garnitur będzie wyglądał na Tobie stylowo.

Zapisz

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *