Jak dobrać idealnie dopasowany garnitur

garnitur-sylwetka

garnitur-sylwetkaFilozofia ?mniej znaczy więcej? na stałe zagościła w świecie męskich garniturów. Rękawy garniturów są krótsze, tak samo jak i spodnie, które odkrywają kostkę. Dopasowany garnitur męski charakteryzuje się wąskim krojem, w szczególności w ramionach i skróconymi rękawami i nogawkami.

Jak dobrać idealny garnitur

Każdy mężczyzna w zależności od swojej budowy powinien kierować się określonymi zasadami przy wyborze garnituru. Poniżej kilka porad dobierania garnituru dla różnych typów męskich sylwetek.

Dobrze zbudowany mężczyzna/Mężczyzna z nadwagą

1. Noś lekkie materiały

Jeśli należysz do grupy postawnych mężczyzn lub masz nadwagę, wybieraj garnitury, które Cię wyszczuplą. Garnitury o wąskich krojach, szyte z lekkich materiałów optycznie nadadzą Ci smukłości. Zrezygnuj z garniturów szytych z ciężkich tkanin, ponieważ dodają dodatkowych kilogramów. Postaw na miękką wełnę czesankową.

2. Wybierz ciemne kolory

Podczas gdy jasne kolory sprawiają, że sylwetka wygląda na pełniejszą, ciemne kolory dają odwrotny efekt. Ciemne kolory wyszczuplają, więc dodadzą lekkości Twojemu masywnemu wyglądowi. Najlepsze barwy dla Ciebie to czarny i granatowy, które zawsze są w modzie.

3. Noś garnitur gładki lub w pionowe pasy

Dla mężczyzn z dodatkowymi kilogramami, najlepiej współgra garnitur bez wzorów, który daje efekt wyszczuplający. Wzorzyste garnitury działają na twoją niekorzyść i wyglądasz w nich znacznie postawniej niż w rzeczywistości. Jeśli jednak chcesz ożywić swój garnitur, wybierz materiał w pionowe pasy. Paski optycznie wydłużają  garnitur, więc wyglądasz w nim zarówno szczuplej, jak i szykownie.

4. Wybierz garnitur zapinany na dwa guziki

Garnitury zapinane na 2 guziki są teraz standardem w świecie mody. Dla Ciebie to najbardziej optymalny wybór. Taki garnitur uznawany jest za normę i pasuje do wszystkich typów sylwetek. Garnitur z 1 guzikiem podkreśli Twoją zbyt masywną postawę, podobnie jak garnitur z 3 guzikami, przeznaczony tylko dla szczupłych mężczyzn.

5. Wybierz garnitur z jednym rozcięciem z tyłu

Dwa rozcięcia z tyłu marynarki sprawiają, że wygląda bardziej zwiewnie, ale przyciągają też wzrok na Twoje plecy. Jeśli jesteś masywnie zbudowany, unikaj marynarek z dwoma rozcięciami. Jedno rozcięcie da Ci dodatkowy zakres ruchów i odciągnie uwagę od Twoich masywnych pleców.

Wysoki i szczupły mężczyzna

1. Dodaj sobie wagi i wybierz cięższe tkaniny

Na wysokim, szczupłym mężczyźnie lekkie tkaniny ?wiszą? i sprawiają, że wygląda jeszcze bardziej cherlawo. Ciężkie wełny, które utrzymują swoją formę, nadają Ci odpowiednich proporcji i dodają dodatkowych kilogramów. Szukaj garniturów uszytych z tweedu lub ciężkiej wełny czesankowej.

2. Pozostań przy jasnych kolorach

Materiał powinien być ciężki, ale kolory Twojego garnituru mają być jasne. Jasne kolory sprawiają, że wyglądasz masywniej. Wybierz jasny garnitur, np. w kolorze szarym bez pionowych pasów, które dodatkowo optycznie Cię wyszczuplą i wydłużą.

3. Wybierz garnitur zapinany na 3 guziki

Mężczyzna dobrze zbudowany powinien wybrać garnitur zapinany na 2 guziki, natomiast szczupły i wysoki mężczyzna najlepiej wygląda w garniturze zapinanym na 3 guziki. W marynarce z trzema guzikami zapinaj zawsze tylko 2 górne guziki.

4. Wybierz marynarkę z 1 rozcięciem

Jeśli jesteś szczupły i wysoki masz 2 opcje do wyboru: a) marynarkę z 1 rozcięciem z tyłu, b) marynarkę bez rozcięcia. Rozcięcia z tyłu marynarki dają dodatkową przestrzeń na ruch i dodają lekkości. Szczupły mężczyzna najlepiej prezentuje się w marynarce bez rozcięcia. Jego plecy wydają się wtedy pełniejsze.

5. Kup spodnie bez podwyższonego stanu

Wysoki mężczyzna z długimi nogami  nie musi dodawać sobie wzrostu. Jeśli nie chcesz wyglądać na jeszcze wyższego niż jesteś, kup spodnie z normalnym stanem.  Długość stanu to odległość od talii do krocza, która ustala proporcje między ciałem a nogami. Spodnie z normalnym stanem wprowadzą równowagę i symetrię do długich nóg i torsu.

Niski mężczyzna

1. Unikaj krzykliwych wzorów

Niscy mężczyźni mogą wybrać niemal każdy rodzaj materiału, jednak dobór wzorów mają ograniczony. Krzykliwe wyraziste wzory przyciągają uwagę, co nie jest dobre dla niskich mężczyzn. Wybierz stonowane garnitury, które dodadzą Ci szyku i elegancji.

2. Wybierz pionowe paski

Niskim mężczyznom pasują buty z wyższym obcasem, a także garnitury w pionowe pasy. Pasy biegną z góry do dołu i automatycznie przyciągają wzrok do góry. Dodatkowo optycznie wydłużają sylwetkę, co dla niskich mężczyzn jest bardzo istotne.

3. Wybierz marynarkę zapinaną na 1 lub 2 guziki

Mniejsza liczba guzików neutralizuje proporcje Twojego ciała. Podczas gdy marynarka zapinana na 2 guziki jest klasyką stylu, marynarka z 1 guzikiem nadaje się na nieformalne wyjścia.

4. Wybierz marynarkę z 2 rozcięciami

Dwa rozcięcia w marynarce zostały stworzone dla niskich mężczyzn. Podwójne rozcięcie po dwóch stronach marynarki podkreśla linie ciała, co sprawia, że sylwetka optycznie się wydłuża i wygląda atrakcyjniej. Marynarka z 2 rozcięciami jest stylowym rozwiązaniem dla każdego niskiego mężczyzny.

5. Kup spodnie z obniżonym stanem

Obniżony stan sprawia, że optycznie wydłuża się tors i wyglądasz na wyższego. Im niższy stan spodni, tym dłuższe wydaje się ciało.

Trendy w męskich garniturach to przede wszystkim ostre linie, dopasowany krój i krótsze rękawy oraz nogawki. Każdy mężczyzna wygląda w garniturze elegancko, pod warunkiem, że wybierze dla siebie odpowiedni krój. Kupując garnitur pytaj więc o radę sprzedawcę, a najlepiej wykwalifikowanego krawca.

 

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *