Jak dobrać krawat do koszuli ? krótki przewodnik każdego mężczyzny

do krawatuWielu mężczyzn nie ma żadnego pojęcia, jak dobierać do siebie kolory, a tym samym, jak dobrać odpowiedni krawat do koszuli. Widać to w szczególności w dużych korporacjach, gdzie na co dzień większość panów nosi garnitury. Poniżej krótki poradnik łączenia krawatów z koszulami.

Rodzaj krawata

Kiedy wybierasz krawat, jego szerokość powinna być zbliżona do szerokości klap w marynarce. Wybieraj krawaty z delikatnymi wzorami, raczej matowe niż świecące (matowe łatwiej połączyć z koszulą i garniturem). Krawat zawsze powinien być ciemniejszy od koszuli, którą zakładasz. I od tej reguły nie ma żadnego wyjątku.

Krawat i gładka koszula

Jeśli na co dzień chodzisz do pracy w garniturze i koszuli, na pewno masz w swojej garderobie koszulę w kolorze białym, jasnoniebieskim i delikatnie różowym. To najpopularniejsze kolory gładkich koszul, które można znaleźć w każdym sklepie. Jeśli do pracy nosisz też garnitur w kolorze grafitowym, szarym lub granatowym, poniższe zestawienie będzie dla Ciebie jak najbardziej odpowiednie. Najbezpieczniejsze połączenie to oczywiście biała koszula z krawatem. Możesz dobrać do niej krawat w dowolnym kolorze i z dowolnym wzorem, a na pewno będzie się z nią dobrze komponował. Takie zestawienie wieje jednak nudą, bo biała koszula kojarzy się przede wszystkim z biznesowymi i bardzo formalnymi spotkaniami. Jeśli jednak zdecydujesz się na białą koszulę, wybierz krawat z charakterem (z ciekawym wzorem, w niestandardowym kolorze).

Niebieska koszula

Do błękitnej koszuli dobierz:

  •       krawat z wzorem w ciemniejszym odcieniu ? krawat w granatowe groszki będzie idealnym wyborem
  •        krawat w kolorze pomarańczowym, który jest kolorem uzupełniającym dla koloru błękitnego
  •     krawat w kontrastujących barwach, czyli odcieniach żółci i czerwieni. z błękitną koszulą doskonale łączą się krawaty w kolorze burgundu, musztardowym, złotym. krawaty mogą być zupełnie gładkie lub mieć motyw w kolorze granatowym
  •      krawat w kolorze ciemnej zieleni. zielony jest podobnym kolorem do błękitnego, dlatego musisz wybrać krawat w mocnym odcieniu, żeby dobrze go zaznaczyć

Różowa gładka koszula

Różową koszulę połącz z:

  •        krawatem w podobnym kolorze, czyli w kolorze fioletowym lub fiołkowym
  •         krawatem w kolorze zielonym, który jest kolorem uzupełniającym dla różowego. połączenie krawata w kolorze khaki z różową koszulą na pewno pozwoli wyróżnić ci się z tłumu
  •       krawatem w kontrastującym niebieskim kolorze. Nie ma chyba lepszego połączenia niż różowa koszula i granatowy krawat, czy to gładki, czy wzorzysty

Koszule w paski

Przy koszulach w paski nadal obowiązują zasady dotyczące kolorów. Ogranicza się jednak wybór wzoru krawata, ponieważ na koszuli wprowadziłeś już jeden wzór. Nie możesz więc z tym przesadzić. Krawaty w jednolitym kolorze i bez żadnego wzoru będą oczywiście najbezpieczniejszym wyborem, ale po co ograniczać swój styl. Jeśli na krawacie pojawia się wzór, musi różnić się wielkością i rozmiarem od wzoru na koszuli. Koszulę w cienkie paski połącz z krawatem w szerokie pasy lub inny duży wzór. Paski na krawacie powinny być też ułożone w innej płaszczyźnie niż paski na koszuli. Koszulę w paski możesz połączyć też z krawatem w groszki, w tureckie wzory lub z figurami geometrycznymi.

Koszula w kratkę

Kiedy dobierasz krawat do koszuli w kratę, wzór na krawacie zawsze musi być większy niż wzór na koszuli. Inaczej krawat zginie i nie będzie go widać. Do koszuli w kratę pasują krawaty w szerokie pasy i krawaty w groszki. Wybierz taki krawat w paski, którego kolor pasków jest taki sam jak drugi odcień na koszuli. Taka sama zasada dotyczy krawata w groszki.

Kiedy chcesz wyglądać stylowo i elegancko, musisz zadbać o odpowiednie dobranie krawata do koszuli. Ten wybór świadczy o Twoim dobrym smaku i guście.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *