Trzyczęściowy garnitur , czyli garnitur z kamizelką

trzyczesciowy_garniturNie musisz być prawnikiem, żeby nosić trzyczęściowy garnitur. Zanim zrezygnujesz z zakupu takiego stroju, pomyśl jaką uwagę na sobie skupisz, kiedy go założysz. Wystarczy, że będziesz przestrzegać kilku prostych zasad.

Stonowane dodatki

Trzyczęściowy garnitur mówi dużo sam o sobie. Dlatego wszystkie dodatki, takie jak koszula i krawat muszą być stonowane. Jeśli chcesz się prezentować elegancko, załóż najlepiej białą koszulę i krawat w przygaszonym kolorze.

Idealnie dopasowanie

Garnitur złożony z 3 części musi być (zresztą tak, jak każdy inny) doskonale dopasowany do Twojej sylwetki. Kamizelka od garnituru trzyczęściowego powinna sięgać zapięcia od paska i leżeć na Tobie jak ulał. Marynarka powinna ciasno przylegać do ciała. A spodnie powinny być dopasowane tak, jak inne Twoje spodnie od garnituru. W tej kwestii najlepiej poradź się swojego krawca. Czytaj dalej „Trzyczęściowy garnitur , czyli garnitur z kamizelką”

Jak dobrać krawat do koszuli ? krótki przewodnik każdego mężczyzny

do krawatuWielu mężczyzn nie ma żadnego pojęcia, jak dobierać do siebie kolory, a tym samym, jak dobrać odpowiedni krawat do koszuli. Widać to w szczególności w dużych korporacjach, gdzie na co dzień większość panów nosi garnitury. Poniżej krótki poradnik łączenia krawatów z koszulami.

Rodzaj krawata

Kiedy wybierasz krawat, jego szerokość powinna być zbliżona do szerokości klap w marynarce. Wybieraj krawaty z delikatnymi wzorami, raczej matowe niż świecące (matowe łatwiej połączyć z koszulą i garniturem). Krawat zawsze powinien być ciemniejszy od koszuli, którą zakładasz. I od tej reguły nie ma żadnego wyjątku. Czytaj dalej „Jak dobrać krawat do koszuli ? krótki przewodnik każdego mężczyzny”

Garnitur dobrej i złej jakości – jak wybrać dla siebie najlepszy garnitur

jakoscGarnitury ze sklepu mają różną jakość, podobnie jak inne stroje dla mężczyzn. Możesz kupić tani sweter, który po kilku założeniach będzie wyglądał jak kawałek szmaty lub kupić porządny, który będzie służył Ci przez lata. Tak samo jest z garniturem. Zanim wybierzesz dla siebie idealny model garnituru, przetestuj kilka różnych sklepów.

 

Garnitur na lata

Wielu mężczyzn kupuje garnitur na specjalne okazje, takie jak ślub, chrzest swojego dziecka, wesele przyjaciela. Garnitur nie służy im jednak tylko raz, Czytaj dalej „Garnitur dobrej i złej jakości – jak wybrać dla siebie najlepszy garnitur”

Jak dobrać idealnie dopasowany garnitur

garnitur-sylwetkaFilozofia ?mniej znaczy więcej? na stałe zagościła w świecie męskich garniturów. Rękawy garniturów są krótsze, tak samo jak i spodnie, które odkrywają kostkę. Dopasowany garnitur męski charakteryzuje się wąskim krojem, w szczególności w ramionach i skróconymi rękawami i nogawkami.

Jak dobrać idealny garnitur

Każdy mężczyzna w zależności od swojej budowy powinien kierować się określonymi zasadami przy Czytaj dalej „Jak dobrać idealnie dopasowany garnitur”

Idealny garnitur – 4 najważniejsze zasady dobierania garnituru

garnitur-jak-wybracGarnitur to z pewnością jeden z ważniejszych strojów w męskiej szafie. Zanim zdecydujesz, jakiego koloru ma być Twój nowy garnitur, jaki ma mieć krój i dopasowanie, dowiedz się, z jakiego materiału go uszyć, jaki powinien być rodzaj splotu materiału i komu zlecić uszycie dla Ciebie garnitur. Poniżej kilka podstawowych porad, które ułatwią Ci dobranie idealnego dla siebie garnituru.

Wybierz materiał garnituru

Wełna, flanela, bawełna i len to materiały, z których najczęściej szyje się garnitury. Materiał na garnitur wybierz w zależności Czytaj dalej „Idealny garnitur – 4 najważniejsze zasady dobierania garnituru”