7 rzeczy, które powinieneś wiedzieć, zanim zlecisz uszycie garnituru

garnitur_poradyZanim zdecydujesz się na zakup garnituru szytego na miarę, przeczytaj ten krótki poradnik. O czym musisz wiedzieć, przed wybraniem dla siebie idealnego garnituru.

1. Dokładnie się zmierz

Choć może Ci się wydawać, że dokładnie wiesz, jaki rozmiar nosisz, krawcowi, który szyje Ci garnitur to nie wystarczy. Garnitur musi na Tobie idealnie leżeć, dlatego potrzebne są wszystkie dokładne wymiary. Miarę zdejmie krawiec, a jeśli kupujesz garnitur przez internet, skorzystaj z przewodnika podanego na stronie i zmierz się z pomocą drugiej osoby.

2. Zamów garnitur, który faktycznie na Ciebie pasuje

Jeśli wiesz, że w talii jesteś zbyt szeroki i bardzo pragniesz schudnąć, nie podawaj swoich nierzeczywistych wymiarów. Po co zamawiać strój szyty na miarę, skoro będzie dla Ciebie za ciasny? Po uszyciu krawiec nie zawsze będzie mógł poprawić garnitur, tzn. wszyć do niego dodatkowe fragmenty materiału. Skoro już decydujesz się na wydanie pieniędzy i uszycie garnituru, który dobrze na Tobie leży, podaj swoje rzeczywiste wymiary.

3. Przygotuj się na dodatkowe poprawki

Jest prawie pewne, że po otrzymaniu garnituru uszytego na miarę, będziesz musiał oddać go do kilku poprawek. Nawet jeśli krawiec uszył Twój garnitur zgodnie z podanymi wymiarami, może się okazać, że w niektórych miejscach garnitur źle się układa albo marszczy. Idealnie pasujący garnitur powinien prezentować się na Tobie jak najlepiej, dlatego nie bój się prosić o poprawki.

4. Wybierz odpowiedniego krawca

Krawiec, który na co dzień zajmuje się drobnymi przeróbkami i szyciem np. sukienek, nie będzie miał pojęcia o szyciu garniturów. Garnitur wymaga przygotowania unikalnego kroju,  użycia specjalnych materiałów, wszycia podszewek i profesjonalnego wykończenia. Nawet krawiec, który od lat zajmuje się szyciem garniturów może mieć problem z uszyciem konkretnego modelu garnituru. Dlatego wybierz krawca ? specjalistę, który ma duże doświadczenie w szyciu strojów dla mężczyzn.

5. Nie oczekuj, że krawiec może wszystko

Materiał, z którego chcesz uszyć garnitur albo krój, który sobie wymyśliłeś, może nastręczyć, nawet doświadczonemu krawcowi, nie lada kłopotu. Nie oczekuj, że krawiec spełni każdą Twoją zachciankę, bo niektóre materiały nie nadają się do uszycia konkretnego modelu garnituru. Bądź elastyczny i najpierw wybierz model, który Ci odpowiada, a następnie skonsultuj z krawcem, czy taki garnitur będzie na Ciebie pasował.

6. Pamiętaj, że cena zależy od rodzaju materiału

Ceny garniturów bardzo się wahają. Zależy to przede wszystkim od materiałów, z jakich są wykonane. W sklepach internetowych garnitur szyty na miarę znajdziesz już za ok. 500 zł. W atelier krawieckich, gdzie garnitury szyte są z wyjątkowo drogich materiałów, za garnitur zapłacisz od 2 tys. zł wzwyż. Jeśli chcesz zamówić kilka garniturów, sprawdź, jakie są ceny materiałów, z których chcesz uszyć garnitury.

7. Poznaj najnowsze trendy

Kiedy decydujesz się na kupno garnituru szytego specjalnie dla Ciebie, dobrze żebyś wiedział, jakie są najnowsze trendy w świecie mody. Jeśli zamawiasz garnitur w internecie, możesz być pewien, że spełnia on kryteria nowoczesności i jest trendy. Jeśli idziesz do krawca i prosisz go o wykonanie projektu, dokładnie określ, czego oczekujesz.

Uszycie garnituru na miarę wymaga od Ciebie trochę więcej zaangażowania niż kupienie gotowego garnituru w sklepie. Jednak tylko w garniturze uszytym specjalnie dla Ciebie, który idealnie dopasuje się do Twojej sylwetki, poczujesz się naprawdę wyjątkowo i komfortowo.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *