Garnitur dla niskiego mężczyzny ? jak wybrać dla siebie idealny krój

Garnitur dla niskiego facetaNiski mężczyzna z wąskimi ramionami może mieć prawdziwy problem ze znalezieniem dla siebie odpowiedniego garnituru. Garnitur ze sklepu zniekształci ramiona ? sprawi, że będą kwadratowe i nada Ci nienaturalnego wyglądu. Jak dobrać dla siebie garnitur i gdzie go kupić, żeby leżał na Tobie idealnie.

 

Wąskie ramiona

Niscy mężczyźni, szczupli i z wąskimi ramionami mają prawdziwy problem, kiedy chcą znaleźć dla siebie garnitur w sklepie. Większość garniturów szyta jest pod standardowe wymiary mężczyzn, tzn. dla mężczyzn o przeciętnym wzroście i klasycznie zbudowanych ramionach. Kiedy masz wąskie ramiona chcesz, żeby wyglądały na trochę szersze. Jednocześnie zależy Ci, żeby wyglądało to naturalnie i nie przytłaczało Twojej sylwetki.

Dobre proporcje między głową i ramionami

Kiedy proporcje między głową a ramionami są stosunkowo dobre (głowa nie jest zbyt duża jak na wąskie ramiona), Twoje ramiona będą prezentowały się dobrze w garniturze, który tylko delikatnie je powiększy. W sklepach nie znajdziesz dla siebie kroju, bo większość garniturów ma na ramionach specjalne wkładki, które poszerzają ramiona.

Poprawki na garniturze ze sklepu

Nawet jeśli oddasz garnitur ze sklepu do poprawek i krawiec wyjmie wkładki z ramion, garnitur nie będzie się na Tobie dobrze prezentował. Ramiona może i się zwężą, ale w garniturze wciąż będzie za dużo materiału przy ramionach. Dobry krawiec z pewnością poradzi sobie i z tym problemem, ale może się okazać, że poprawki kosztują drożej niż uszycie marynarki na miarę.

Garnitur z zagranicy

Kiedy szukasz dla siebie garnituru, rozejrzyj się za garniturami z innych krajów, gdzie większość mężczyzn jest zbudowana podobnie do Ciebie. Poszukaj włoskiego lub japońskiego garnituru. Mężczyźni we Włoszech i Japonii są w przeważającej większości niscy; mają też wąskie ramiona i są szczupli. Wybierz dla siebie najlepiej garnitur z 1 lub maksymalnie 2 guzikami.

Rękawy marynarki

Rękawy marynarki powinny idealnie pasować do Twoich rąk, a nie tworzyć wokół nich wielką przestrzeń. Nawet jeśli na ramionach garnitur będzie dopasowany, ale rękawy będą za szerokie, stworzy to dysproporcje. Materiał wokół ramion będzie się marszczył i źle układał.

Długość i dopasowanie marynarki

Marynarka powinna dodawać Ci delikatnego wyglądu i nie przytłaczać Twojej sylwetki. Zakładki przy kieszeniach marynarki powinny być mniejsze i krótsze niż w standardowych marynarkach. To samo dotyczy klap marynarki, które powinny być węższe.

W dobieraniu garnituru przy niskim wzroście liczą się przede wszystkim odpowiednie proporcje. Nie chcesz przecież wyglądać na jeszcze niższego mężczyznę niż jesteś w rzeczywistości. Dlatego najlepiej skorzystaj z uszycia garnituru na miarę lub poszukaj garnituru w zagranicznych sklepach i na zagranicznych aukcjach internetowych (np. garnituru z Włoch lub Japonii).

5 Comments

 1. Weronika

  Poradnik bardzo przydatny, wielu nowych rzeczy się dowiedziałam. Mój Mąż jest niski i ma generalnie problematyczną sylwetkę, a garnitur kupuje zazwyczaj w Lancerto, bo tam szeroka rozmiarówka.

  Reply
 2. Mr E.

  Przydatne informacje. Sam nie jestem za wysoki. Mam zawsze problem z doborem garnituru. Będę teraz kierował się tymi wskazówkami.

  Reply
 3. peter

  Super info, myślę, że sam skorzystam 🙂 A mam pytanko gdzie w Warszawie robicie odzieżowe zakupy?

  Reply
 4. Bartosz Łącki

  Mi najsensowniejszym rozwiązaniem wydają się po prostu garnitury szyte na miarę. Sam wzrostem nie grzeszę, więc sprawdziłem i polecam.

  Reply
 5. Ewa

  Bardzo przydatne informację. Dzięki za artykuł.

  Reply

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *